Yeni Nesil İngilizce Öğrenimi: Mobil Uygulamalar » Gezegenden - Gezegenden

Yeni Nesil İngilizce Öğrenimi: Mobil Uygulamalar

Eskiden İngilizce sadece okulda veya özel kurslarda öğreniliyordu. Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde teknoloji bu konuda da alternatif çözümler üretmeye başladı. Appstore ya da Google Play’de bu konuda eğitim veren ücretli veya ücretsiz birçok mobil uygulama bulunmaktadır. Bu yazı da bu uygulamalardan 3 tanesini anlatacağız.

1) Cambly

İngilizce öğrenme de en önemli faktör pratik yapmaktır. Yabancı insanlarla yapılan pratikler ise İngilizce öğretimine çok büyük fayda sağlamaktadır. Fakat çoğu insan yabancı bir kişiyle pratik yapmak gibi bir fırsata erişemiyor ya da çoğu insanın yurt dışına gidip İngilizce öğrenmek gibi bir imkanı yok. İşte bu noktada devreye cambly giriyor. Cambly sayesinde yabancı hocalarla karşılıklı görüntülü konuşarak pratik yapılabilmektedir. Her ay ya da yıllık bir ücret ödeyerek bu imkandan yararlanabilirsiniz.

2) Memrise

Diğer bir mobil uygulamada Memrise’dir. Memrise’de öncelikle İngilizce dilini seçiyorsunuz. İngilizcenin birçok seviyesine uygun kurs vermektedirler. Memrise’ de İngilizce dışındaki bazı dillerde mevcuttur. Kendinize belli bir sınır belirliyorsunuz. Örneğin günde 7 kelime 10 tekrar gibi. Bu şekilde her gün bu oranda İngilizce dersi alıyorsunuz. Bazı kelimelerde ise video çıkmaktadır ve sizden söylenilen şeyi bilmenizi ya da tekrar etmenizi istemektedir. Bu uygulamada da bazı özellikler ücretlidir. Ücret ödeyerek tüm özellikleri aktif hale getirebilirsiniz. Bir ücret ödemeden de uygulamayı kullanabilirsiniz fakat uygulamanın birçok özelliği devre dışı olur.

3) Busu

Son olarak değineceğimiz mobil uygulama ise busu’ dur. Bu uygulamada ise dersler şeklinde ilerleniyor. İlk olarak size kelime bilgisi veriliyor. Ardından diyaloglara yer veriliyor. İki kişi seslendirme yapıyor ve size metni verip kişilerin söyledikleri şeyleri metindeki boşluk bırakılan yerleri tamamlamanız isteniyor. Ardından size kısa sınav yapıyorlar. Tabi alıştırmaları da mevcuttur. Bazen sizden bir konu hakkında yazmanız ya da konuşmanız isteniyor. Bu yaptığınızı da yabancı insanlara gösteriyorlar. Onlarda size yanlışlarınızı ve neyi düzeltmeniz gerektiğini bildiriyor. Bu uygulamada da bir miktar ücret mevcut. Eğer tüm alıştırmalara ulaşmak istiyorsanız bir miktar ücret ödemelisiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara