Depresyonla Mücadele İçin Doğal Yollar » Gezegenden - Gezegenden

Depresyonla Mücadele İçin Doğal Yollar

Depresyonla savaşın, esnek düşünün, yediklerinize dikkat edin ve sosyal destek kullanın. Egzersiz ve muhtemelen meditasyon ile depresyon ile başa çıkmak için aşağıda kullanılabilecek 7 yöntemi deneyin, kısa sürede farkı göreceksiniz.

Esnek Düşünün

Yeni bir çalışmaya göre, esneklik sağlıklı duygu kontrolünün anahtarıdır. Depresyon ve endişe düzeyi düşük olan insanlar, durumun sorumlu olup olmadığına bağlı olarak duygusal kontrol stratejilerini başarıyla değiştirme eğilimindedir. Durum değiştiğinde duygularınızı değiştirmeye çalışmak yerine; Duygularınız ne olursa olsun, duygularınızın bu değişiklikleri motive etmesine izin vermek daha iyidir. Ancak, durum değiştirilemezse, duyguları değiştirmeye çalışmak daha iyidir.

Parkta 30 Dakika Zaman Geçirin

Akıl sağlığı, parkta haftada sadece 30 dakika geçiren insanlar için parka gitmeyenlere göre çok daha iyidir. Avustralya’da yapılan bir araştırma, parka haftalık ziyaretlerin de düşük kan basıncıyla ilişkili olduğunu bulmuştur.

Bağırsaklarınıza İyi Bakın

En çok ihmal edilen depresyon faktörlerinden biri beslenmedir. Akdeniz diyeti, vücut ve beyin için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerir. Ayrıca, depresyona yardımcı olan omega-3 takviyelerini de düşünebilirsiniz. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, probiyotiklerin insanların geçmişi geride bırakmalarına yardım ederek üzüntülerin depresyona girmesini önlediğini bulmuştur. Bu muhtemelen bağırsaklardaki bakterilerin kaygı ve depresyonda önemli bir rol oynaması nedeniyledir.

Müzik Terapisi

Yeni bir çalışmaya göre, müzik terapisi davranış sorunları olan gençlerde depresyon belirtilerini azaltmaktadır. Müzik terapisi ayrıca terapisiz geleneksel tedaviye kıyasla özgüvenini arttırır.

Şifalı Bitkilerle Depresyonla Mücadele

Yakın tarihli bir çalışmaya göre, altın kök otu antidepresanlara etkili bir alternatif olabilir. Klinik çalışmalarda, modern SSRI’lara kıyasla, altın kök otunun antidepresanlara benzer bir etkiye sahip olduğu ancak daha az yan etkiye sahip olduğu bulunmuştur.

Sosyal Desteğinizi Arayın

Bu herkes için en önemli faktör olabilir. Yeni araştırmalar, sosyal desteğin dört kez depresyondan kurtulma şansını arttırdığını göstermiştir. Duygusal olarak destekleyici ilişkiler, derin depresyonun başarıyla üstesinden gelmenin anahtarıdır. Ek olarak, araştırmacılar büyük depresyonlu kişilerin % 39’unun tamamen iyileşme yaşadığını tespit etmiştir.

Antidepresanların Etkisini Arttırmak

Eğer anti-depresan kullanıyorsanız, ilaçların etkisini arttırdığı ve depresyonla mücadele ettiği tespit edilen bu dört doğal takviyeye dikkat etmelisiniz:

  • Omega 3 balık yağı tüketin.
  • SAME (S-adenosilmetilionin) desteği alın.
  • Metil folat (folik asidin biyoaktif formu) yardımı kullanın.
  • D vitamini değerlerinizi kontrol ettirin.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara