Astronomi Eğitimi Neden Önemli? » Gezegenden - Gezegenden
astronomi eğitimi neden önemli

Astronomi Eğitimi Neden Önemli?

Astronomi gök cisimlerinin kimyasal yapısını, değişim sürecini, yapısını açıklayan bir bilim dalıdır. Astronomi Yunanca bir sözcük olup yıldızların yasası anlamını taşır. Gök bilimi insanlığın var oluşundan günümüze kadar önemini hiç kaybetmemiştir. İlk insanlar gök olaylarına bakarak bazı tahminlerde bulunmuş ve bu süreç günümüzde daha teknolojik ekipmanlar ile de devam etmiştir.

Astronomi Nedir?

Astronomi büyük buluşlar yapmayı hedefleyen bir bilim dalıdır. Tüm galaksi incelenir ve bu süreç doğrultusunda yeni buluşlara imza atılır. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz Kızıl gezegende yaşam olgusu astronomi ile bağlantılıdır. Gezegenlere gönderilen uzay araçları ve ölçüm yapan hassas cihazlar ile araştırmalar yapılır.

İnsanlığın yeni icatlar yapması ve yaşanılacak alan bulması ancak astronomi eğitimi ile mümkün olacaktır. Kapitalist bir düzende astronomik eğitime yer verilmesi ülke ve devletleri daha ileri götürecektir. Teknoloji çağı ancak bu bilim ile açıklanır.

Astronomi Bilimi Neyi İnceler?

Astronomi gökyüzünde bulunan her cismi inceleyen bir bilimdir.

Evrenin var oluşundan itibaren gelişim süreci astronomi bilimine dahildir.

  • Yıldızlar
  • Gezegenler
  • Kutup ışıkları ve galaksiler
  • Uzay cisimleri
  • Işık olguları ve ışık yansımaları gibi birçok dal astronomi alanına girer.

Dünyanın var oluşu, diğer gezegenlerde yaşamın var olup olmadığı gibi birçok konuya astronomi ile cevap verilir.

Astronomi ve Astroloji Arasında Ki Farklar

Astroloji ve astronomi birbirine sıkça karıştırılan iki kavramdır. İkisi de gök yüzünü baz alır fakat alanları farklıdır. Astronomi bir bilim dalıdır ve insanlığın ufkunu açan ve genişleten çalışmalara imza atar. Astroloji ise yıldızların insanlar üzerine olan etkisini baz alır.

Astroloji bir bilim dalı değildir. İnsanların ruh haline odaklanarak yıldızların ve gök cisimlerinin ruha etkisini açıklar. Astroloji denilince fal akla gelse de fal ile astrolojinin bir bağı bulunmaz.

Astroloji ile ilgilenen kişiler bazı eğitimleri alarak bu işi yaparken astronomi için ciddi iyi eğitimler almak ve bazı bilimsel çalışmalara katılmak gerekir. Astronomide yapılan bilimsel çalışma sonucu bazı belgeler çıkarılır ve bu belgeler teknolojide kullanılır. Astrolojide böyle bir belgeye gerek yoktur.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara